Mesele Spor

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sabah Sporu

04.09.2018
62
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sabah Sporu

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sabah Sporu

Uyku sorunu olmayan, yeterli ve dengeli beslenen, düzenli egzersiz ve dinlenme alışkanlığı olan, sağlıklı, mutlu, stres düzeyi düşük ve keyifli bir yaşam sürmek için sabah sporları yaparak hayatınızı değiştirin. Düzenli sabah sporları sağlıklı yaşam sürmenin bir şartıdır. Sağlıklı bir yaşam için sadece egzersiz yetmez egzersiz yapmayı sevmeniz gerekir. Egzersiz kilo kontrolünü koruyarak sizi hoş görünümde ve formda tutmakla sınırlı kalmaz. Kan basıncınızı düzenler, kolesterol kontrolünü düzenler, sizi şeker hastalığından, hipertansiyondan, kanserden korur. Düzenli sabah sporları sayesinde güçlü kemik ve kaslar geliştirebilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak sabah sporları ruhsal dinlenme ve kendini iyi hissetme aracıdır.

Egzersiz sağladığı fiziksel yararlarla birlikte kendinizi daha genç hissetmenizi sağlar. Sabahları yapılan aerobik egzersizler kalp hastalıklarını önleyerek ve zihninizi açık tutarak yaşlılıkla mücadele eden önemli bir adımı oluşturur. Romatizmal eklem hastalıklarını geciktirir, kemiklerinizi ve kaslarını güçlendirir. Güçlü kemiklerle ve kaslarla yaşlanmaya karşı daha hazırlıklı olursunuz. Sabah sporların kandaki kolesterol dengesinin ayarlamasının katkısı, kan basıncını düşürmesi, kabızlığı azaltması, toksinleri atması ve belleği güçlendirmesidir.

Aerobik Egzersiz Nedir

Bir egzersizin aerobik niteliği taşıması için, kalp hızını artırması, büyük kas gruplarını çalıştırması gerekir. Yürümek, koşmak, bisiklete binmek, yüzmek en çok bilinen aerobik egzersizlerdir. Aerobik egzersizlerin temel yararı kalp ve damar sistemini düzenlemesinde görülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor