Mesele Spor

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 6)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız bu bölümde kalitesiz yağ kullanımından bahsedeceğiz.

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 6)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşmaktadır ve altıncı bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız ve hayat biçiminize sağlıklı, düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız ”kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım” bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz. Bilinçli ve sağlık tüketici olmanın yolu okuyup araştırmaktır.

Kalitesiz Yağ Kullanımına Dikkat!

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız bu bölümde kalitesiz yağ kullanımından bahsedeceğiz. Kalitesiz yağlar hormonlarımızın işleyişini bozarak vücudumuzun dengesini ve sağlığını bozmaktadır. Vücudun dengesi ilk bozulduğunda kilo alarak bize kendini gösterir. Kilo kontrolünü sağlayamazsak hormonlarımızın işleyişi de bozularak sağlığımızı kaybetmekteyiz.

Öncelikle Kalitesiz yağları belirleyelim ve mutfağımızda bu yağları bulundurmayalım.

  • Marketten satın aldığınız tereyağı.
  • Ayçiçek yağı
  • Mısır özü yağı
  • Margarin
  • Şeker (Şeker vücutta yağa dönüşür)

Dikkat !! ayçiçeği yağı, mısır özü yağı veya margarinden elde edilen trans yağ asitleri kolesterolü oksitler ve sonucunda damar sertliğine sebep olur.

Doğal olan bütün yağlar sağlıklıdır zararlı değildir. Ve kilo kontrolünde kilo vermek için doğal yağlara bir şekilde ulaşıp onları tüketmemiz gerekmektedir. Doğa sağlıklı yağlarla doludur ama günümü de doğal yağlara ulaşmak zor ve masraflıdır. Doğal tereyağı, zeytin yağı, balık yağı, ısıl işlem görmemiş yağlar ( soğuk pres ayçiçek yağı ) ve fındık yağı gibi.

Yorum kısmından yorumlarınızı ve sorularınızı iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor