Mesele Spor

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 4)

Kilonuzu kontrol altına alabilmek için uyku önemli bir etkendir. Uykunun kilo kontrolüne etkisi ayrıntılı olarak araştırılmıştır. Eğe uyku düzeni oluşturursanız devam eden süreçte kilonuzu çok daha kolay kontrol edebileceksiniz.

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 4)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşmaktadır ve dördüncü bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek ve hayat biçiminize sağlıklı, düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak için ”kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım” bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz. Bilinçli ve sağlık tüketici olmanın yolu okuyup araştırmaktır.

Yeterli Uyumamak (Uyku Sorunu) Dikkat

Kilonuzu kontrol altına alabilmek için uyku önemli bir etkendir. Yaşamınızın üçte biri uykuda geçmektedir ve buna ihtiyacımız var. Uykunun kilo kontrolüne etkisi ayrıntılı olarak araştırılmıştır. Eğe uyku düzeni oluşturursanız devam eden süreçte kilonuzu çok daha kolay kontrol edebileceksiniz.

Az ve kötü uyku gün içinde daha aç hissetmenize ve dolayısıyla kilo almanıza sebep olacaktır. Siz kilo vermek için diyetler yapıyorken uykunuzu düzene sokmazsanız diyet programına uymanız zor olacaktır ve diyetinizi bozma ihtimaliniz artacaktır. Metabolizma olarak ta yetersiz uykunun kilo almaya neden olduğunu ve daha az uyuyan bireylerde daha fazla açlık çekildiği gözlemlenmektedir.

Uykunun vücudumuz üzerinde daha fazla etkisi olarak birden fazla mekanizmayı etkilemektedir. Hormonal olarak bozukluklar yaratarak ta kilo almaya yatkın bir vücut görmekteyiz.

İyi uyku bedenimizi tamamen toparlayarak sistemlerin daha iyi çalışmasını sağlar. Metabolizma iyi çalıştığı zaman vücut daha hızlı kilo verebilir. Şunu kesin olarak bilmeliyiz ki kötü uyku kilo aldırmaktadır. Peki fazla uyku kilo aldırır mı ?

Fazla uykunun görülen kilo aldırıcı bir etkisi görülmemiştir. Eğer bir kişi fazla uyuyorsa da bunun altında farklı uyku problemleri olabilir. Siz siz olun yeterli ve düzenli bir uyku alışkanlığı edinin bedeninizle her sabaha dinç ve enerjik uyanın.

Kilo vermek ve kilo kontrolü için günde 7-8 sat uyku öneriyorum sağlıklı ve keyifli kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor