Mesele Spor

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 3)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşmaktadır ve üçüncü bölümündeyiz. Kilo vermek için işlenmiş karbonhidratların ne olduğunu bilip beslenme programlarımızdan çıkartmalıyız.

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 3)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşmaktadır ve üçüncü bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek ve hayat biçiminize sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak için kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz. Bilinçli ve sağlık tüketici olmanın yolu okuyup araştırmaktır.

İşlenmiş Karbonhidrat ve Şeker Tüketimine Dikkat

Çok fazla işlenmiş karbonhidrat tüketimi yapmaktayız. Son zamanlarda yapılan obezite çalışmalarından kadınların yaklaşık %25 inde insülin intoleransı bulunuyor. Ve bu kadınlar daha çok işlenmiş karbonhidrat ve şeker tüketiyor. Kilo vermek için işlenmiş karbonhidratların ne olduğunu bilip beslenme programlarımızdan çıkartmalıyız.

İşlenmiş karbonhidratların diğer bir adı da rafine karbonhidratlardır. Rafine karbonhidratların en çok bulunduğu yerler alışveriş yapmaya gittiğimiz marketlerdeki reyonlar dır. Marketlerdeki en renkli en süslü en ilgi çekici kısımdır. Alış veriş için marketlere gittiğinizde mutlaka önünden geçmek zorunda olduğunuz ve sizlerin dikkatini ilgisini çekmek için özenle süslemiş paketlenmiş hazır ürünlerdir. Paketlenmiş hazır ürünler insan psikolojisini yenebilmek ve onu almak zorunda bırakmak için özel çabalarla hazırlanıp önümüze serilmektedir. Bizlerde denizdeki balık gibi yeme kanıp (süslü paketlere kanıp) hemen bu ürünlerin üstüne atlamaktayız. Sonra ne oluyor balık gibi oltaya takılıp kurtulmaya çalışıyoruz. Gözlerini para hırsı bulamış markalar bu oltayı bizler için hazırlıyor ve bizim alışverişe çıktığımız her yere bunu atıyor dikkatli olun.

İşlenmiş karbonhidratlar ve rafine edilmiş şekerler beslenme programımızda en az tüketmemiz ve en çok dikkat etmemiz gereken ürünlerdir. Gıda diyemiyorum çünkü gıda niteliğini taşıyabilecek besleyici bir özellikleri yok denecek kadar az. Türkiye’yi obezitede 1. sıralara yükselten rafine karbonhidrat ve şeker tüketimidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor