Mesele Spor

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 2)

Sağlıklı kilo vermek ve hayat biçiminize sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak için kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz.

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 2)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşmaktadır ve ikinci bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek ve hayat biçiminize sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak için kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım bölümlerimizin hepsini okumanızı öneririz. Bilinçli ve sağlık tüketici olmanın yolu okuyup araştırmaktır.

Sağlıklı Ama Yüksek Kalorili Gıdaların Çok Fazla Tüketilmesine Dikkat

Karbonhidratlar enerji verme sıralamasında birinci derecede enerji verici kaynaklarımızdır. Karbonhidratların en çok bulunduğu besinler ekmek, makarna,fasulye,patates,kepek,pirinç, tahıl ve türevleridir. Bu gıdalar bizim enerji,kas inşası,hatta beyin performansı için başlıca öneme sahiptir. Bu gıdaları beslenmemizde yeteri kadar tüketmemiz gerekmektedir.

Doğal sağlıklı karbonhidrat kaynaklarını zararı olmaz diye aşırı tüketiminden kaçınmamız gerekmektedir. Ne kadar vücut işleyişi için yararı olan sağlıklı gıdaları tüketsek de aşırı tüketimde vücuda çok fazla kalori girişi olacağı için kilo almanıza sebep olacaktır. Sağlıklı gıdaları tüketirken yeterli miktarlarda ve bilinçli tüketmemiz gerekmektedir.

Her bireyin yaşam tarzına ve vücut özelliklerine göre tüketmesi gereken bir karbonhidrat miktarı ve toplam alması gereken kalori miktarı vardır. Bu değerler kontrol altına alındığında kilo kontrol sağlanış olacaktır. Kilo vermek için ne yapmalıyım serimizde bu sefer dikkat etmemiz gereken karbonhidratlar ve almamız gereken toplam kalori miktarıdır.

Örneğin; Bir kadın 32 yaşında,1,65 boyunda ve 64 kilo kilo vermek istiyor ve herhangi bir metabolik rahatsızlığı yok. Tüketmesi gereken günlük 134 gr karbonhidrata ihtiyacı var diyebiliriz. Ve günlük alması gereken toplam kalori miktarı 1700 kalori. Her bireyin yaşam tarzı ve vücut tipine göre bu değerler değişiklik göstermektedir. Sizde kendi değerlerinizi öğrenmek için meselespor@gmail.com adresine mesaj atarak veya yazımızın sonunda yorum yaparak iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz detaylı kalori hesabı için iletişime geçin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor