Mesele Spor

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 1)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşacak ve ilk bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek ve hayat biçiminize sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak için kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım konularımızın hepsini okumanızı öneririz.

Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım (Bölüm 1)

Kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım 9 bölümden oluşacak ve ilk bölümündeyiz. Sağlıklı kilo vermek ve hayat biçiminize sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak için kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım konularımızın hepsini okumanızı öneririz. Bilinçli ve sağlık tüketici olmanın yolu okuyup araştırmaktır.

Çok fazla yağ kullanımına dikkat

Doğal olan bütün yağlar sağlıklıdır zararlı değildir. Vücudumuzun yağ yakması için de sağlıklı yağları tüketerek yağ yakabiliriz. İnsana zararlı olan sağlığını bozan doğallıkları bozulmuş yağlardır.

Sağlıklı yağlar tereyağı, hayvansal diğer yağlar, balık yağı yani omega3, ısıl işlem görmemiş mısır özü ve ayçiçeği yağı, zeytin ve fındık yağları. Günümüzde bu yağların doğalını ulaşıp tüketmek kolay değil. İyi yağı bulup seçebilmek için iyi bir ürün etiketi okuyucu olmak gerekir. Yani ne yediğini bilen bilinçli tüketici olmam gerekmektedir. Kilo veremememizin nedenlerinden en önemlisi bilinçli tüketici olamamaktan kaynaklıdır. Bu konuyu tek başına daha sonra yazacağım.

Doğal yağlara ulaşıldıktan sonra doğaldır zararı olmaz deyip çok tüketmekte kilo almanıza sebep olmaktadır. Doğal yağlar dengeli ve düzenli tüketildiği taktirde kilo kontrolünüzde yararlı olacaktır.

Ortalama bir birey için günlük yağ tüketimi Örneğin; Bir kadın masa başı işte çalışıyor, günlük hafif egzersiz yapıyor, kilo vermek istiyor, 32 yaşında, 1.70 boyunda ve 69 kilo.

Bu değerlerde bir kadının 30-40 gr doğal yağlardan tüketmesi gerekir.

Bir yemek kaşığı tere yağı 15 gramdır. Bir yemek kaşığı zeytin yağı 14 gramdır. Bir yemek kaşığı ayçiçeği yağı 14 gr.

  • Yağ tüketim hesabınızı yaptırmak için cinsiyetinizi, işinizi, günlük egzersiz seviyenizi, yaşınızı, boyunuzu ve kilonuzu meselespor@gmail.com adresine mail olarak atarsanız ücretsiz öğrenebilirsiniz. Yazımızın sonunda yorum kısmından da bildirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor