Mesele Spor

Spora Başlamak İçin Bahanelerinizden Kurtulun

28.01.2017
22
Spora Başlamak İçin Bahanelerinizden Kurtulun
Haftaya spora başlıyorum, pazartesi başlıyorum ya da yarın başlıyorum diyorsunuz kendinizi kandırmayın aylar geçti halen düzenli egzersiz yapmıyorsunuz…
Spora başlayacağım bekleyişi sizin için tuzaktır hep beklemekle kalıyorsunuz. Düşünüyorsunuz spora başlayacağım diye ama sadece düşünmekle kalıyorsunuz harekete geçmiyorsunuz. Eğer illaki düşünecekseniz spora başlayın yaparken düşünün ne düşünecekseniz.
İşte ilk olarak buradan başlamayı deneyin spora başlamanız için bir spor salonuna kaydolun ya da dışarı koşu alanlarına çıkın ve koşun. Koşarken planlamalarınızı yapın daha zinde bir kafayla plan yaparsınız.
Oturduğunuz yerden planlar yaptınız, halen düzenli spor yapmıyorsanız demek ki öyle planlamak işe yaramıyor. Çok kafa yormadan harekete geçmelisiniz her şey yoluna girecektir.
Birde arkasına saklandığımız bahaneler var okul var, iş var, zamanın yok, durumum yok gibi bahaneler. Bunlar gerçekten basit halledebileceğiniz bahaneler gerçekten isteyin.
Durumum yok demeyin illaki para harcamanız gerekmiyor her yerde koşabileceğiniz egzersizler yapabileceğiniz alanlar mevcut. Sadece günde 30 dk koşmak ölüm oranını %50 düşürüyor.
Okulum veya işim var spor yapan herkesin okulu ve işi var boş insan mı sanıyorsunuz spor yapanları. Birde zamanım yok diyorsunuz İnanın bana düzenli spor yapan kişiler daha yoğun ve daha meşgul.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.