Mesele Spor

Kilo Kaybının Sırrı Aç Karnına Spor Yapmak (Aç Karna Spor Yapılır Mı)

12.08.2018
95
Kilo Kaybının Sırrı Aç Karnına Spor Yapmak (Aç Karna Spor Yapılır Mı)

Aç Karna Spor Yapmak Doğru mu?

Aç karnına spor yapılır mı? Aç karnına egzersiz yapmak doğru mu? Açken spor yapılır mı? Açken spor yapmak doğru mu? Aç karna yağ yakılır mı? Aç karna spor yapınca kilo verilir mi?

Merhaba arkadaşlar bu gün aç karna spor yapmak doğru mu, aç karna egzersiz yapmak kilo verdirir mi, açken spor yapılır mı ve aç karna yağ yakılır konularında size araştırmalarımı sunuyorum. Aç karna spor yapma konusunun önü çok açık ve çok fazla karşıt fikirler bulunmaktadır. Aç karnına spor yapmak doğru diyenlerde aç karna spor yapmak yanlıştır diyenler hayli fazla. Biz aç karna spor yapmanın bir orta yolunu bulalım.

Aç karna spor yapmak bir alışkanlık haline gelmemelidir. Düzenli olarak aç karna spor yapmak vücudu katabolizmaya sokabilir ve vücudunuzda yıkımlara sebep olur. Motivasyon düşüklüğü, performans düşüklüğü, sporda isteksizlik ve metabolik sorunlar oluşabilir. Düzenli spor her zaman düzenli bir beslenme ile desteklenmelidir. Aç karnına spor yapmak kilo verme hedefleriniz de size uzun sürelerde yardımcı olmayacaktır.

Aç Karna Spor Yapmak İçin En İyi Zaman

İki haftada bir veya haftada bir aç karna spor yapılabilir. Bu yöntem vücudunuzu etkiler ve metabolizma
hızlanıp yağ yakımı hızlanır. Ancak bu yöntemi sürekli her gün aç karnına spor yapmak haline dönüştürürseniz iyi sonuçlar alamazsınız ve hastalanmakla sonuçlanabilir. Zaman zaman aç karnına spor yapabilirsiniz ama bunu sürekli denemeyiniz.

Aç Karna Spor Yapmak Yağ Yakar mı?

Evet zaman zaman vücudunuzu şaşırtmanız işe yarar ve yağ yakımını hızlandıra bilirsiniz. Vücut tok karna
yağ yakımına daha müsaittir. Tok karnına yemek yedikten 4-5 saat sonraki zaman dilimidir. Siz kendinizi uzun süreler aç bırakarak spor yapıyım derseniz yağ yakma etkisini kaybedebilirsiniz. Aç karna spor yapmak için en iyi zaman sabah erken saatlerde uyandığınız zamandır. Aç karna spor yapmak için en uygun zaman sabah erken saatlerde uyanıp 30 dk hafif tempo koşudur.  Daha fazlasını yapmak vücudu zorlar ve kas yıkımına sebep olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor