Mesele Spor

Fitness Yaparak 40 Yaş Sendromunu Yenin

26.08.2017
19
Fitness Yaparak 40 Yaş Sendromunu Yenin

Fitness ve 40 Yaş Sendromu

İnsanlar 40 yaşına vardıkları zaman artık her sene ortalama 125 gr kas dokusu kaybeder. Bu oran kişiden kişiye değişir. 40 yaşınıza geldiğinizde birde zayıf ve kassal kuvvetiniz düşükse 20 yıl sonrasına kendinizi düşünerek önlem almanız gerekmektedir. Zayıf ve kuvvetini kaybetmiş bir emeklilik hayatı yaşamamak için gerekenleri yapmalısınız. Zamanında ağırlık antrenmanları ile kas kütlesini artırmış bireyler 40 yaşına geldiklerinde eskiden yaptıkları sporların meyvesini toplamaya devam ederler. Ama eğer siz bu zamana kadar kaslarınızı güçlendirecek egzersizler yapmadıysanız benden geçti artık diyerek boş vermeyiniz. Birçok insan 40 yaşından sonra ağırlık antrenmanları ile kas güçlendirmesi çalışmaya başlamaktadır. 40 yaşından sonra kaybedilen kas dokularının hızı yavaşlatabiliriz veya geciktirebiliriz buda bizim elimizde. 40 yaşından sonra kas kütlesi artırabilen insanlar bile vardır. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapma kültürünü edinmelisiniz.

Fitness ve 40 Yaş Sendromu

40 Yaşındaki Bireyler Nasıl Spor yapmalı?

Bu yaşınıza kadar sporla hiç ilginiz olmamış ise 1-2 ay günde 20-30 dk yürüyüşlerle sonrasında hafif tempo koşularla spor kültürü edinmeye başlayabilirsiniz. Vücudunuz ve kaslarınız hazır olduğunda vücut ağırlığınızı kullanarak kas geliştirici egzersizler uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında bir spor salonuna kayıt olarak başlarda hafif kilolarla kaslarınızı güçlendirmeye başlayabilirsiniz. İnanın bana hayatınıza katacağınız bu alışkanlık size yaşama heyecanı katarak ve kedinizi daha sağlıklı daha enerjik hissedeceksiniz. Eğer kendinize spor yapacak zaman bulamıyorsanız ilerleyen dönemlerde hastalanmak için zaman bulmak zorunda kalabilirsiniz.

70 Yaşında Spor Yapabilir misin?

Fitness ve 40 Yaş Sendromu

 

40 Yaşındaki Bireyler Nasıl Beslenmeli?

Bu yaşınıza gelmeden çoktan abur cubur, fast food ve şekerli ürünleri tüketmeyi bırakmış olmanız gerekmektedir. Metabolizmanız artık eskisi gibi hızlı olmayacaktır ve kilo almaya yağlanmaya daha meyilli olacaktır. Gereksiz ve fazla gıda tüketiminin size iki kat zararı olacaktır. Öğünleriniz hafif olmalıdır yeşilliklerin daha fazla olduğu öğünler oluşturmalısınız. Hamur işi ve kızartmaları kendinize yasaklamalısınız. Beyaz pirinç, patates gibi kan şekerini hızlı yükselten gıdalardan kendinizi uzak tutmalısınız. Kaslarınızı korumak için et tüketmelisiniz tercihen beyaz et. Doğal sebze ve meyveleri bulmalı ve bundaki vitaminlerden ve minerallerden yararlanmalısınız. En zoru da budur doğal sebze meyve bulmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor