Mesele Spor

Spor Yapmadan Zayıflamak Mı İstiyorsun?

15.09.2017
29
Spor Yapmadan Zayıflamak Mı İstiyorsun?

Spor Yapmadan Zayıflamak Mı İstiyorsun?

Spor Yapmadan Zayıflamak Mı İstiyorsun?

Fazla kilolarınız varken tek derdiniz zayıflamak oluyor ve spor yapmadan zayıflamak istiyorsunuz. Diyetinizden çok fazla kısarak kiloları da veriyorsunuz ama sonrasında tek derdiniz zayıflamak olmuyor. Vücudunuzda deri sarkması, kilo verilmesine rağmen yağlı görüntü, yumuşak kaslar, bozulan sağlık ve metabolik sorunlar oluşuyor dertler artıyor.

Zayıfladım Ama Kaslarımı Kaybettim!

Spor yapmadan zayıflamanın sonuçları her zaman kötüdür.

1) Spor yapmadan kilo vermek zaten zor olanıdır çok az enerji harcar ve uzun süreler sonra kilo verirsiniz. Sıkışmış musluktan damlayan su kadar yağ yakarsınız ve bunun yanında değerli kaslarınızı kaybedebilirsiniz.

2) Diyetinizden çok kısarsanız spor yapmadan da kilo verebilirsiniz ama kaslarınızdan olursunuz. Kasların ihtiyacı olan proteinler diyetinizde yeterince verilmez ve kaslar çalıştırılmazsa vücuttaki kas oranınız azalacaktır.

3) Vücutta kas oranının azalması daha az kalori harcamanıza sebep olur. Kaslar kalori düşmanıdır. Ne kadar çok kas oranına sahipseniz vücudunuz o kadar fazla kalori yakacaktır. İşte bunun gerçekleşmesi için spor yapmadan zayıflamayın diyoruz.

4) İki kişi düşünün ikisi de 80 kilo ve her gün ikisi de 1 saat aynı yolu aynı hızda yürüyor. Ama biri diğerinden daha fazla kalori yakıyor neden? Tabi ki kas oranı daha fazla olduğu için daha çok kalori yakıyor.

5) En sağlıklı zayıflama sağlıklı bir diyet ve spor yaparak yapılır!

Spor Yapmadan Zayıfladım Vücudum Çöktü Ve Sonrasında Spora Başladım

Birçok insan önce bilinçsizce diyetler ile kilo veriyor sonrasında bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorlar çünkü kilo vermelerine rağmen yağ oranları azalmadı, vücutlarında yumuşaklık oluştu ve sarkmalar meydana geldi. Sonrasında zayıfladım ama vücudum çöktü diye araştırmalar yapmaya başlanıyor.

Yumuşaklık Ve Sarkmaları Spor Yaparak Engelleyebilirsiniz

Yaptığınız diyetler sonrasında oluşan yumuşaklık ve sarkmalar düzeltilebilir ama öncesinde iradeli olmanız gerekiyor. Hayatınıza düzenli spor girmeli ve sabırlı olmanız gerekiyor. 1-2 hafta spor yaprak sonuçları sabırsızca beklemek motivasyonunuzu düşürecektir. Düzenli spor yapın sağlıklı ve keyifli kalın.

Spor Yapmadan Zayıflamak Pişmanlıktır!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor