Mesele Spor

Sağlıklı Zayıflatan Yiyecekler

20.08.2017
16
Sağlıklı Zayıflatan Yiyecekler

Sağlıklı Zayıflatan Yiyecekler

 

Sağlıklı Zayıflatan Yiyecekler

Diyetlerinizde sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi hızlandıracak yani metabolizmanızı hızlandıracak besinler vardır. Bu besinleri yerinde ve zamanında tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilir ve daha fazla kalori yakabilirsiniz. Ama sadece yiyerek zayıflamayı beklememelisiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak besinleri tükettikten sonra hareket halinde olduğunuz zaman vücut her zamankinden daha fazla kalori harcayarak kilo verebiliyorsunuz.

 

Diyet Atıştırmalıklar

1 avuç ceviz
1 avuç fındık
1 avuç badem
1 avuç beyaz leplebi
(Bunların ölçüsü bir fincanda olabilir.)
1 tane yeşil elma
1 avuç kuru üzüm
1 avuç yulaf
1 kase yoğurtAna yemeklerden sonra bu atıştırmalıklar ile ara öğün yaparak metabolizmayı hızlandırabilir ve daha hızlı kilo verebilirsiniz. Yaptığınız diyetleri mutlaka spor ile desteklemelisiniz, spor sayesinde daha fazla yağ yakarak kas kazanabilirsiniz.

Diyet ve Su

Su tüketimi de kilo vermenizi etkiler. Yeterli su tüketimi de metabolizmayı hızlandırmaktadır. Günde 3 lt su tüketmelisiniz. Hatta tükettiğiniz 3lt suyun 1 ltsini tarçınlı ve limonlu tüketerek metabolizmanızı daha hızlandırabilirsiniz. İçtiğiniz suyun ph seviyeside önemlidir 7 den yüksek ve 8 lerde olmasına dikkat ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor