Mesele Spor

Güncel Zayıflama Önerileri

24.07.2017
20
Güncel Zayıflama Önerileri
Nasıl kilo veririm? Nasıl kilo verilir? Nasıl zayıflarım? Nasıl diyet yapılır? Kilo vermenin yolları? Hızlı kilo verme? Neden kilo veremiyorum? Kilo verirken dikkat edilmesi gerekenler? Fazla kilolardan kurtulma?
Kilo problemi olan nasıl kilo veririm diye düşünen ve zayıflamak için diyetler uyguladığı halde zayıflayamayanlar için kilo  verme probleminde bakılacak önemli noktaları belirledik…!
 
Kilo verirken nelere dikkat edilmesi gerekir ve fazla kilolardan
kurtulmanın yolları nelerdir bakalım.

 

 

Nasıl Zayıflarım? Zayıflama Hakkında Önemli Noktalar

Ucuz besin değeri iyi olmayan besinlerin daha kolay ulaşılabilir olması kilo sorunların en önemli gizli nedenlerinden biridir. Diyet yapmak veya sağlıklı beslenmek yediğimiz gıdalara dikkat edip daha iyilerini almak masraflı olduğu için kilo verirken dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edemiyoruz ve kilo problemi yaşayan insanların sayısı gittikçe artıyor.
Yinede bu engel olmamalı illaki diyet ürünleri peşinde koşup onlara para vermek zorunda değilsiniz. Doğal besinlere yönelip rafine gıdalara boş harcama yapmadan beslenme programı düzenleyebilirsiniz.

Nasıl Kilo Verilir

Akşama kadar abur cubur tüketmeyerek 🙂

Evdesiniz akşam yemeğine daha var ve siz sürekli ufak tefek atıştırıyorsunuz. Bu davranış yanlış yeme davranışıdır ve kilo verme
kararlarınızı boşa çıkartabilir. Dışarıdan, gezmeden veya işten eve dönüyorsunuz yine akşam yemeğine kadar atıştırmalıklarla mideyi doldurmak kilo verme eğilimlerinizi sonuçsuz bırakacaktır.
      Az su içmek
Su içme alışkanlığının olmaması! Sağlıklı yaşam ve kilo vermek için günde 3 lt su içilmesi gerekiyor.  Yeterli su içen kişilerde daha az kilo problemi görülmektedir. Günde en az 10 bardak su tüketmeye özen gösterin. Diyete başlayıp kilo verme kararı aldığınızda ilk değişiklik yapmanız gereken noktalardan biri su tüketimi.
      Uykusuzluk ve kilo problemi
Uykusuz kalmak gıda tüketimini arttırarak kilo almanız sebep olur. Kilo verme çabaları gösterirken uykusuz kalmaktan uzak durun. Uyumanıza yakın zamanda kahve, kola gibi kafeinli içeceklerden uzaklaşın.
      2 lokma arasında su içmek
Su içmiyoruz su içme alışkanlığımız yokmuş gibi birde içeceğimiz zaman hep yanlış zamanda su içiyoruz. Yemekten hemen önce hemen sonra ve yemek sırasında su içmek suyun sindirimini uzatarak midemizde şişkinlik hissi yaratacaktır.
      Stress ve depresyon kilo vermenizi engeller
Bireyin diyete başladığı zaman bunu çok büyüterek sorun haline getirmesi kendisini strese sokmasına neden olur. Stres birçok hastalığın yanında kilo sorunlarının başındadır. Strese kapılmamak için olumlu düşüncelerle diyete başlamamız gerekiyor. Yani kilo vermek benim için zor olmayacak, zorlanmadan zayıflayabilir, nasıl zayıflanır herkes görsün bakalım gibi kendine güvenen bir tavırla bu işe başlamak gerekiyor.
      Kilo verememe ve Lezzet tuzağı Bir örnekle açıklamak gerekirse en güzel örnek ‘ Balık nasıl oltaya takılıyorsa insanda balık gibi lezzet tuzağına takılıp boş gıdalar tüketerek kilo alıyor’ Markete girdiğimizde renkli paketli, lezzetli olmasını bırak lezzetli bile görünüyor bu gıdaları almamak yememek zor geliyor insana ve sonucunda 3 kişiden 1’i şeker hastası oluyor. Diyete başlamak lezzetliyi değil sağlıklı gıdayı tercih edebilmektir. Kilo verebilmek için lezzet tutkumuzu bastıracak kadar iradeli olabilmeliyiz.
Kilo verme, diyete başlama, nasıl
zayıflarım gibi meraklarınızı iletebilirsiniz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor