Mesele Spor

Neden Kilo Veremiyorum ve Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım

21.08.2017
21
Neden Kilo Veremiyorum ve Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım

Neden kilo veremiyorum? Nasıl kilo verilir? Kilo vermek için ne Yapmalıyım? Ne yaparsam kilo veririm? Neden kilo alıyorum? Nasıl hızlı kilo verilir? Hızlı kilo verilebilir mi? Kilo vermenin yolları? Kilo vermenin yolları var mı? Nasıl sağlıklı kilo verilir? Sağlıklı kilo verme nedir?

Kilo vermek için bir çok diyet denemiş olabilirsiniz. Nasıl kilo verilir hatta nasıl hızlı kilo verilir diye araştırmış olabilirsiniz. Kilo veremiyorum diye kafanıza takmanız daha çok yemenize sebep olabilir. Kilo vermek için bu yazımda size bahsedeceğim noktaları hayat tarzınız haline getirirseniz daha iyi olabilirsiniz.

Nasıl Kilo Verilir


Nasıl kilo verilir? Kilo vermek için ne yapmalı? Kilo vermenin yolları?

Nasıl Kilo Verilir

‘’Merak etme, kilo vereceksin!’’
Belki de duymak istediğiniz tek cümle budur öyle değil mi sizce de? Kilo vermeye ilk adım yemek kontrolü. Diyetlerden önce ilk yapılması gereken şey yemek miktarı kontrolüdür. Çünkü kilolu olan bedenin kilo verebilmesi için bireyin ne kadar yediğini kontrol edip yeteri kadar yemeyi öğrenmesi gerekir. Bütün kilo sorunların başında yemeklerin kontrolsüz tüketilmesi yatmaktadır.
Kilo vermek için ne yemeliyiz? Kilo vermek için nasıl beslenmeliyiz? Kilo verdiren besinler var mı? Kilo vermek için ne kadar yemeliyiz?

Ne Kadar Yemek Yemeliyiz

Karnınız doyana kadar yemek yememelisiniz. İnsanın bazen karnı hiç doymaz eğer o yemek çok lezzetliyse. Sofraya bilinçli oturmalısınız karbonhidrat yüklü yemekleri yarım tabaktan fazla yememelisiniz. Mutlaka yarım
tabak proteinli bir yemek yemelisiniz. Sofrada yemekten çok salatalık tüketmelisiniz ve mutlaka yoğurt yemelisiniz. Kısaca 2 yarım tabak yemek ve salatalıklardan yiyerek sofradan kalkmalısınız. Sofradan kalkarken hafiften
yeme ihtiyacınız varsa doğrusunu yapıyorsunuz sofradan kalkın. Yemekten 30 dk sonra tokluk hissini hissedeceksiniz. Bu sayede hem midenizi şişirmeden sofradan kalkmış olacak hem de doymuş olacaksınız.
Yukarıdaki konularımızı da tıklayarak okursanız beslenme konusunda daha fazla aydınlanıp neleri ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yemek konusunda bunlara dikkat ettikten sonra ikinci önemli konumuz hareketli
bir hayat yaşamak. İnsan hareket etmeden yağ yakamaz ve hareketsiz bir hayat sürekli kilo aldıran ve hasta eden bir yaşantı olur.  Hareketsizlik neden kilo aldırır? Hareketsizlik kilo aldırır mı?

Hareketsizlik hastalıktır Kilo Aldırır

Hareketsizlik birçok hastalığın sebeplerindendir ve kilo sorunlarının başındadır. Evden işe arabayla gitmek ve akşama kadar oturduktan sonra eve arabayla geri gelmek ve uyumak. Birçok bireyde bu rutin hiç bozulmadığı için kilo almak ve iç organların yağlanması kaçınılmaz oluyor. İç  organların yağlanması kalp krizi gibi büyük sorunlara yol açar. Günümüzdeki kalp krizlerin çoğu hareketsizlikten gerçekleşmektedir. Kendinize günde 1 saat vermelisiniz. Dışarıda 1 saat yürüyebilirsiniz, 1 saat spor salonuna gidebilirsiniz veya evde 1saat egzersiz yapabilirsiniz kendi durumunuza göre kendinize 1 saatlik aktivite bulmalısınız. Kilo vermek için enerjinizi harcayacak aktivitelerde bulunmalısınız. Sadece diyetle çok etkili bir sonuç alamazsınız diyetlerinizi her zaman spor ile
desteklemelisiniz.

Kilo Vermek İçin Ne yapmalı?

Kilo vermek için her yolu denedim yine hiç kilo veremiyorum diyorsanız bir endokrin uzmanına görünmeniz gerekir. Önemli bir rahatsızlığınız olabilir.
Onun dışında metabolizmayı hızlandırmayı deneyebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırmak için metabolizma ile ilgili yazdığım konuyu buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
Kilo almamak için ne yapılmalı? Kilo almaktan korunmanın yolları?
Kilo Alımının Önüne Nasıl Geçilir?
Şekerli yiyeceklerin tüketilmesi ve gece atıştırmaları kilo almanıza en fazla katkıda bulunan sebeplerdir. Televizyon başında saatlerceoturarak atıştırmalıkların tüketilmesi de kilo almanızın sebeplerindendir. Bu alışkanlıkların
önüne geçebilmek sadece sizin elinizdedir. Kendinizi kontrol edebilirseniz bu sebeplerden dolayı kilo alımının önüne geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor