Mesele Spor

Nasıl Diyet Yapılır ve Nasıl zayıflanır

25.07.2017
19
Nasıl Diyet Yapılır ve Nasıl zayıflanır
Hızlı kilo alıyorsanız ve aldığınız kiloları  veremiyorsanız ve nasıl zayıflarım diye düşünüyorsanız nasıl diyet yapılır ve nasıl spor yaparak zayıflanır bakalım.

Nasıl Diyet Yapılır ve Nasıl zayıflanır

Özellikle kilo vermek isteyen ve nasıl zayıflarım diye düşünen bayanlar için ele alıyorum konuyu…
Çağımızın en yaygın sorunlarından biri kilo problemidir. Bayanların neredeyse hepsi kilo vermeye ve sıkılaşmaya çalışıyor. Ama gerçekten başarılı kilo verme sonuçları alan oran çok az. Nasıl diyet yapılmalı, nerede hata yapılıyor da bu kilolar verilemiyor kafa karıştırıcı hale geliyor diyetler.
Sadece yemekleri kısarak diyet yapmak yaygındır ama sonucunda çok başarılı sonuçlar alınamıyor. Yemekleri kısmak  bazı kişilerde bu metabolizmayı yavaşlatacak haddeye geliyor ve kilo verelim derken o kadar açlığa rağmen ya çok verilemiyor yada biraz daha kilo alınıyor. Yemekleri kontrolsüz kısmak metabolizmayı yavaşlatmasının yanında vitaminsiz kalınmasına sebep olabiliyor. Eğer diyet yapıyorum diye yemeklerinizi kısıyorsanız mikro besinleri artırmalısınız. Yani enerji değeri düşük ama bol vitamin ve mineral içeren besinleri tüketmelisiniz. Aldığınız vitamin ve mineraller hücrelerinizin besinleridir siz bunları keserseniz metabolizmanız da sorunlar meydana gelebilir.
Nasıl diyet yapılır peki?  Yemekleri yine kısılacak ama makro besin dediğimiz büyük enerji değeri taşıyan yağ, karbonhidrat, protein gruplarından olması gerekiyor. Bu konuyu anlar ve dikkat edip hayatımıza uygular isek en güzel zayıflama yolunda ilerleriz. Yağ seçimimize dikkat edip genellikle zeytin yağı tercih edilmeli. Karbonhidrat kısıtlamasında tüketilecek karbonhidrat akşama kadar tüketilmiş olmalı ve son akşam yemeğinde çok fazla tüketilmemeli. Protein konusunda proteini fazla tüketen insan sayısı
aslında çok az  ve genellikle protein eksiklikleri görülür diyetlerde. Biz diyetimizde yeterli protein tüketmeyi dikkat etmezsek
kaslarımızı kaybeder ve sıkı bir vücut sahibi olmak sadece hayalimizde kalır.
Zayıflamak için nasıl yemek kısıtlamamız gerektiği anlaşılmıştır umarım. Makro besinlerden kısıyoruz ve mikro besinleri artırarak hücrelerimizi besliyoruz. Bol yeşillikli hatta en koyu yeşillikler her öğünde mutlaka bulunsun. Son öğünde akşam geç saate kalınmamalı ve az miktarda et ile birlikte bolca yeşillik tüketmek en iyi tercih olacaktır. Yeşil mercimekli bir öğünde güzel olur.
Nasıl zayıflarım düşünceleriniz kafa karışıklıklarınız biraz geçmiştir umarım. Diyete başladıktan sonra ilk öğün kahvaltı en sevdiğimiz öğün olmalı ve en önemli öğünümüz. Sabah kahvaltıda ilk olarak reçel, bal, çikolata gibi çok şekerli ürünleri çıkartmalıyız. Tahin pekmezi tüketebiliriz. Zayıflıcam diye ekmek kesmiyor tam tahıllı ekmek kullanıyor 2-3 dilimi geçmiyoruz.
Diyet kahvaltı öğünümüzün vaz geçilmezi yumurta olacak benim tercihim en az 2 tane ama artık ne kadar yiyebiliyorsanız.  Yağsız peynir, yeşil zeytin, yeşil çay ve yeşillikler diyet kahvaltımızda mutlaka olmalıdır. Anlamadığınız, kafanızda karışıklık kalan ve meraklarınızı bana iletebilirsiniz.
Sorularınızı da elimden geldiğince
cevaplamaktayım…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor