Mesele Spor

Kilo Vermek İçin Nerede Hata Yapıyorsunuz?

29.01.2017
18
Kilo Vermek İçin Nerede Hata Yapıyorsunuz?

Neden Kilo Veremiyorsunuz

Kilo verme deyince akla ilk gelen egzersiz koşmak oluyor. Doğru koşmak güzel iyide yanlış yapıyoruz saatlerce koşmak kilo vermek değil kasları yakıp ilerleyen zamanda kilo almamıza sebep oluyor. Kilo vermek için saatlerce koşmak değil kısa ve şiddetli koşular en uygunudur.

 

Vücudumuz enerjiyi besinlerden alır ve gerekli bölgelere gönderir. Vücuda alınan enerjinin fazlası yağ olarak depolanır. Depo ettiğimiz yağları da kullanmadığımız için birikerek fazla kilo oluşur.
Vücudumuzun ne kadar enerjiye ihtiyacı var bilmeden de düzenli kilo verebiliriz.
Ben uğraşamam hesaplarla diyorsan öyleyse kafa karıştırıcı formüller verip diyet işini toplama çıkarmaya dökmek istemiyorum. Kilo verme işlemi için yediğiniz porsiyonları düşürmeli, sebzeli yemekler tercih etmeli ve bol su içmelisiniz.  Sağlıklı kilo verme için güzel sağlıklı beslenme, kısa hızlı koşular ve ağırlık antrenmanları yeterli.
Kilo vermek istiyorsanız marketlerin abur cubur raflarından uzak durun, alıp tüketmek azı bile fazla enerjiye neden oluyor. Doğallığa dönün sebzeli yemekler yapın, akşam 8 den sonra atıştırmayı kesin ve yemek yerken yediğinizin gerçekten sizin için faydalı olup olmayacağını kendinizi kandırmadan düşünerek yiyin.
Düşünerek yemek doğru tercihler yapmanıza yardımcı olur.
Enerjinizi yakmak için koşun koşmak güzeldir sağlık için faydalıdır ama ben zayıflamak istiyorum diye saatlerce koşmak yanlış. Uzun uzun saatlerce koşarak kilo vermek kesinlikle zararlıdır. Böyle bir yöntem uyguluyorsanız dikkat etmeniz gereken konu; koşarak tabi ki kilo verirsiniz bu verilen kilolar kısa süre için geçerli. Kilo verirken ayriyeten vücudunuzdan kasları da yakarsınız. Kasların yanması vücudunuzda kas kütlesinin azalması demektir.
Vücutta az kas kütlesi daha az kalori harcamaktır. Kas ve kalori yakın ilişkisi vardır. 1 kg kas 30 kalori harcar. Oturduğunuz yerden kalori yakabilirsiniz. Ama önce ağırlık kaldırıp kasları inşa etmeniz gerekecek. koşma egzersizleri çok uzun saatler değil kısa ve şiddetli koşular olmalıdır.
Kilo verme konumuzun özeti, sadece koşarak kilo vermek kas kaybına neden
olur ve uzun sürede kilo vermeniz durabilir hatta sonradan daha fazla kilo
alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor