Mesele Spor

Karbonhidrat ve B1 Vitamini Tüketimi

18.02.2017
21
Karbonhidrat ve B1 Vitamini Tüketimi

Konumuz karbonhidrat tüketimi…

Kilo almak, kas gelişimi, enerji deposu vs. nedenlerle fazla karbonhidrat tükettiğimiz dönemler oluyor. Bilmeden bazı ayrıntıları atlıyoruz B1 vitamini tüketimi kimler buna özen gösteriyor.
B1 vitamini karbonhidrat metabolizması işleyişi için çok önemlidir. Karbonhidrat parçalanıp enerji üretimi için glikoza dönüşebilmesi için yeteri kadar B1 vitamini tüketmek zorundayız. Yaptığımız sporu bilinçli yapabilmek için bu konulara önem verelim.


B1 vitamini eksikliği sonucu neler olur?

Kas güçsüzlüğü
Beyin dokularında hasar
Sindirim sistemi problemleri
Ritim bozukluğu ve kalp yetmezliği

B1 vitamini eksikliği belirtileri nelerdir?

İştahsızlık, enerji kaybı, yorgunluk, bacaklarda uyuşukluk, kas krampları, kabızlık. Bu rahatsızlıklar sizde varsa beslenmenizde eksiklik var demektir. B1 vitamini tüketimini önem vermeniz gerekiyor.

B1 vitamini nelerde bulunur?

Sebzeler, tahıl, meyve, et, balık, bezelye, ceviz, fındık, badem, ay çekirdeği, sarımsak, fasulye, maydanoz. Araştırarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz öğrendiklerinizle kalmayın her zaman daha fazlası için araştırın.

B1 vitamini aldık ve bitmedi magnezyumu unutmayalım…

Fazla karbonhidrat tükettik yanında B1 alındıktan sonra daha bitmedi bütün bunlar magnezyum ihtiyacını artırır. Yeterli magnezyum almazsak B1 vitamini boşuna almış oluruz. Fazla karbonhidrat + B1 vitamini + Magnezyum biri eksik olursa metabolik sorunlar yaşarız. Ayrıca magnezyum eksikliği vücudum tüm sistemlerini etkiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sağlıklı Ve Keyifli Kalmak İçin Mesele Spor